Araç Bakım

Araba bakımı neden önemlidir?

ARAÇ BAKIM

Hepimiz, aracımızdan en iyi şekilde yararlanmak için kaliteli bakımın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Motorlarımız yaşlanmaya başladıkça ek korumaya ihtiyaç duyarlar.

Motor aşınmasının ve yıpranmasının bazı göstergeleri, azalan güç ve motor performansı, artan yağ tüketimi, soğuk bir sabahta yavaş çalışan veya daha sıcak günlerde daha sıcak çalışan bir motor, gaz kilometresinde azalma ve küçük sızıntılardır. Contalar kırılgan hale gelir, halkalar aşınır ve valfler o kadar sıkı sızdırmaz hale gelmeyebilir. Yakıt enjektörlerinde, valflerde veya piston segmanlarında tortu birikebilir ve bu nedenle düzgün çalışmazlar. Motorunuzun bakımına proaktif bir yaklaşım benimseyerek, eskime sürecini engellemeye ve aracınızın ömrünü ve verimliliğini uzatmaya yardımcı olabilirsiniz.

Çözüm, doğru araç bakım kimyasallarını ve katkı maddelerini kullanmak kadar basit olabilir. Bunlar, aşınma önleyici özellikleri artırarak, bakım contalarını ve tortu oluşumunu ve sürtünme düzenleyicileri azaltmaya yardımcı olmak için temizlik maddelerini güçlendirerek aracınızın motoru için özel koruma sağlamak üzere tasarlanmıştır; tüm bunlar motor ömrünü en üst düzeye çıkarmaya ve motor performansını artırmaya yardımcı olacaktır.


Yakıt Sistemi Katkıları
Düzgün bir şekilde bakımı yapılan yakıt sistemi, aracınızın olması gerektiği gibi çalışmasını sağlamanın anahtarlarından biridir. ARDINA ürünlerimizi yakıt sisteminizde kullanarak yakıt verimliliğini en üst düzeye çıkarmaya, aracınızın performansını artırmaya ve kaba rölanti, zayıf hızlanma, tökezleme ve durma gibi sorunların önlenmesine yardımcı olacaksınız.
Devamını Oku…

Motor Yağlama
Motorunuz arabanızın kalbidir. Motorunuzu uygun şekilde yağlamak sürtünmeyi, ısı birikimini ve aşınmayı azaltır. ARDINA ürünlerimizi kullanarak motorunuzun daha verimli çalışmasına, daha iyi performans göstermesine ve daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olacaksınız.
Devamını Oku…

Soğutma Sistemi Bakımı
Arabanızın motorunun içinde sürekli yanıyor. Bu yanmadan ısının çoğu ekstrüzyonla çıkar, ancak bir kısmı motora onu ısıtır. Soğutmadan sanayi görevi, bu ısıyı kargo aktararak aşınmayı aşındırır.
ARDINA aktörleri ekibinin tamamı tüm sistemlerinizin, kaplanmış, yağlama ve pasa karşı savunmaya yardım eder.
Devamını Oku…