Motor Yağlama

Motor Yağlama

Motorunuz arabanızın kalbidir. Motorunuzu uygun şekilde yağlamak sürtünmeyi, ısı birikimini ve aşınmayı azaltır. ARDINA ürünlerimizi kullanarak motorunuzun daha verimli çalışmasına, daha iyi performans göstermesine ve daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olacaksınız.

Nasıl çalışır?

Bir motorun uygun şekilde yağlanması karmaşık bir işlemdir. Motor yağı, birçok farklı çalışma koşulunda birçok işlevi yerine getirmelidir. Yağın temel işlevleri aşağıda listelenmiştir:

Sürtünmeyi, ısı birikimini ve aşınmayı azaltmak için hareketli parçalar arasında bir bariyer sağlayın.

Isıyı dağıtın. Hareketli parçalardan kaynaklanan sürtünme ve yakıtın yanması, taşınması gereken ısı üretir.

Kir ve diğer parçacıkları emer ve askıya alır. Kir ve karbon partiküllerinin yağ tarafından tutulabilecekleri yağ filtresine taşınması gerekir.

Cilalı metal yüzeyleri oluşturabilen ve yok edebilen asitleri nötralize edin.

Tüm motor parçalarını kaplayın. Yağ, pas ve korozyonu önlemek için motor kapatıldığında tüm parçalar üzerinde koruyucu bir kaplama bırakabilmelidir.

Çamur ve vernik oluşumuna karşı dayanıklıdır. Yağ, fiziksel özelliklerini değiştirmeden veya bozulmadan aşırı ısıya dayanabilmelidir.

Soğuk havalarda sıvı kalın; ancak sıcak havalarda motor koruması sağlayacak kadar kalın kalır.

Katkı maddeleri bu işlevlerin çoğunu sağlar. “Baz” motor yağı, daha eksiksiz bir motor koruma paketi sağlamaya yardımcı olmak için her zaman katkı maddeleriyle karıştırılır. Bu, sentetik yağlar için de geçerlidir.

Zamanla motor yağlarındaki katkı maddeleri tükenebilir ve motorunuzun koruma seviyesi düşebilir. Bu, özellikle ağır sürüş koşullarında geçerlidir.

NASIL YAPIYOR?

Motorunuzun uygun bakımı, yakıt enjektörlerinizi temizlemenin ve kayışlar, hortumlar ve diğer sıvılar gibi diğer öğelerin kontrol edilmesinin yanı sıra motor yağının ve filtresinin düzenli olarak değiştirilmesini içerir. ARDINA Motor Yağı Bakımları, günümüz motorlarında yüksek stresli motor yağlaması sağlamak ve motorunuz için iyi bir katkı maddesi koruma seviyesini yenilemeye veya sürdürmeye yardımcı olmak için formüle edilmiştir.

ARDINA Motor Oil Treatment + MoS2, BORTEC Friction Fighter ve ARDINA Ceramic Engine Protector, tüm otomobillerde, hafif kamyonlarda ve SUV’lerde hareketli motor parçaları arasında daha kalın bir yastık sağlayarak metalden metale sürtünmeyle savaşır. Motor yağının bozulmasına direnmeye, viskoziteyi artırarak yağın incelmesine karşı koymaya ve motor yağınızın aşınmaya karşı korumasını artırmaya yardımcı olurlar.

ARDINA Oil Stop Leak, yağ sızıntıları veya egzoz dumanı gibi yaygın sorunlar oluştuğunda kullanılmak üzere tasarlanmış özel bir üründür. Contaları ve contaları gençleştirmeye ve valf kılavuzlarında, piston segmanlarında ve silindir duvarlarında sızdırmazlığı iyileştirmeye yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu, yağ kaybının ve yağ kirliliğinin azalması veya durması ve daha iyi sıkıştırma ve dolayısıyla üstün motor performansı ile sonuçlanır.

ARDINA Engine Flush, düzenli yağ değişimlerinden önce kullanılması gereken yüksek etkili temizlik deterjanlarından oluşan özel bir üründür. Karbon birikintileri gibi sakızları, cilaları, çamurları ve kirleticileri giderir ve optimum performans için yağ sistemini temizler.